אודות אולפנת טהר

אולפנת טהר הוקמה בשנת תשע"ד ע"י הרב שמואל טל שליט"א, ראש מוסדות 'תורת החיים', עבור בנות המחפשות מסגרת לימודית תורנית בגילאי התיכון.

חזון האולפנה הוא לחנך את בנות ישראל לעבודת ה' מתוך שמחה, לחיים של יראת שמיים, למידות טובות ולמפגש יומיומי אמיתי עם ריבונו של עולם. מטרתנו בע"ה, לתת לבנות כלים להתמודדות עם תהפוכות החיים, ולהכשיר אותן להקמת בתים תורניים המושתתים על חיי תורה בריאים ועל שמירת המצוות ללא פשרות. 

מסלול הלימודים באולפנה כולל הכנה לבגרות מלאה ברמה לימודית גבוהה בהנחיית צוות מורות מנוסה, מקצועי וחם, הנותן יחס אישי לכל בת.

בנוסף ללימודים העיוניים, שאיפתנו היא לאפשר לבנות כיתה י"א ו-י"ב ללמוד לימודי תעודה אשר יקנו לכל בת מיומנות מעשית שתאפשר בעבורה כבר בסיום הלימודים להשתלב בעבודה.  

בשנת הלימודים הנוכחית, תשע"ח, מונה האולפנה חמש כיתות,  ט'-י"ב, כאשר ישנן שתי כיתות בשכבה ט', וכתה אחת בכל השכבות האחרות. סה"כ מונה האולפנה כ-130 בנות. 

באולפנה יש דגש על פעילות חברתית מגוונת סביב נושאים ערכיים ותורניים, קשרים בין אישיים והעשרה בתחומים שונים (אומנות, דרמה, מוזיקה וכד'..). הפעילויות תורמות לגיבוש הבנות, לאווירה טובה ולבניית אישיות ערכית ובריאה. במהלך השנה מתקיימות כ-6 שבתות אולפנה סביב נושאים משמעותיים. שבתות האולפנה הן שיא בהוויה החינוכית ובבניית העולם האמוני של הבנות. 

באולפנה קיימת פנימייה חלקית, בה התלמידות נשארות ללון פעמיים בשבוע (בימים א' ו-ד'). האולפנה פועלת במתכונת זו מתוך אמונה כי החיים בבית הם בסיס חשוב ומשמעותי ביותר בתהליך חינוך הבת וצמיחתה. בימים אלו התלמידות נהנות מפעילויות מגוונות בליווי מדריכות צמודות.

 בעזרת הקב"ה נעשה ונצליח!

דבר ראש האולפנה - הרב נעם כרמיאל

"בכל דרכיך דעהו והוא יישר אורחותיך"  
מסביר בעל המצודת דוד: "בכל דרכיך - בכל עניינך דע את ה'. ר"ל- תן דעתך, לחשוב, לעשות מעשיך למען יבוא בדבר תועלת לקיים דבר ה', ואז הוא יוליכך באורח מישור ותצליח בה".

חזון האולפנה הוא לחנך את תלמידותינו לאהבת תורה, יראת שמים, אהבת הזולת וקיום מצוות ללא פשרה, מתוך שמחה ואמונה. חזון זה בא לידי ביטוי בתכניות העשרה מגוונות וייחודיות באולפנה, המנגישות לתלמידות את הדרך העולה בת-אל במסלול עבודת ה' בשמחה, עבודת המידות, חיי חברה עשירים הכוללת חוגים בתחומים שונים, הווי פנימייתי וגאוות יחידה.

מיצוי הכוחות ומצוינות מבחינתנו אינה שאיפה הנשארת רק בלימודים, אלא צריכה ללוות את התלמידה עפ"י הכוחות שחנן אותה הקב"ה בכל עיסוקיה, מבחינה חברתית, מידותית ורוחנית.

אולפנת טוהר

צוות האולפנה

אולפנת טוהר

ורד לוין 

יועצת חינוכית

אם לתשעה ילדים גרה בנטע.

בעלת תואר שני בייעוץ חינוכי.

בעבר שימשה כמחנכת  באולפנת בהרן ובאולפנת בני-עקיבא באר שבע, הייתה יועצת בנתיבות ובאופקים.

כיום משמשת כיועצת חינוכית באולפנה.

אולפנת טוהר

הרב נעם כרמיאל

ראש האולפנה

אב לשמונה ילדים, גר ביד בנימין.
בוגר ישיבת ההסדר 'קרני שומרון' והישיבה הגבוהה 'תורת החיים. בעל תואר ראשון בחינוך ממכללת 'הרצוג' ותואר שני ממכלת 'אורות ישראל'.
בעבר שימש כמרצה בסמינריונים לישיבות תיכוניות, אולפנות ומדרשות. שימש כמחנך בתיכון דתי. הקים וניהל שני מוסדות על תיכוניים.
כיום משמש כראש האולפנה ומורה למחשבת ישראל בכל הכיתות. הרב מנחה את הקו החינוכי באולפנה, מנהיג את הצוות והבנות להתקדמות בעבודת ה', ומשמש ככתובת לשאלות חינוכיות, סוגיות באמונה ובתחומים הלכתיים ותורניים שונים. 
אולפנת טוהר

תהילה יעיש 

סגנית 

אם לעשרה ילדים, גרה בנצר חזני. 
בעלת תואר ראשון ותואר שני מהמכללה בירושלים.
בעבר שימשה כמחנכת ומורה לתנ"ך באולפנת מעלה לבונה, לימדה במדרשת 'שבות רחל' וגם בבי"ס יסודי.
כיום משמשת כסגנית באולפנה וכמחנכת כתה י"ב. בנוסף היא אשת רב ישוב ומדריכת כלות.
במסגרת תפקידה כסגנית היא אחראית על כל הצד הפדגוגי באולפנה, ליווי והנחיית צוות המורות, בניית מערכות שעות ולוחות מבחנים ועוד. 
אולפנת טוהר

לאה זכרי

רכזת חברתית 

אם לשמונה ילדים, גרה ביד בנימין. בעלת תואר ראשון מאוניברסיטת בר אילן, בוגרת ביה"ס ליעוץ תורני תורת החיים ובעלת תואר שני במקרא וספרות חכמים ממכללת מורשת יעקב.
בעבר ניהלה פרויקטים ב'וועד מתיישבי גוש קטיף'.
כיום רכזת חברתית באולפנה, אחראית על פעילויות חברתיות בשעות הצהריים בימי  פנימיה ובפעילויות שונות סביב מעגל השנה, ובנוסף גם מורה לגאוגרפיה.

אבשלום זנדני 

אב הבית

תושב ינון, אב לשלושה ילדים וסב לארבעה נכדים. שימש כקצין בצבא קבע. שימש שבע שנים כמנהל אחזקה של כל מוסדות 'תורת החיים' ביד בנימין ועתה אחראי על כל נושאי התחזוקה באולפנה הצומחת שלנו, במיומנות ובמקצועיות.